Nagrania lektorskie – czym są i jak można je wykorzystać?

Nagrania lektorskie stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Jest to jeden ze sposobów atrakcyjnego dotarcia w mediach klasycznych jak telewizja czy radio oraz w social mediach jak YouTube czy blog. Nagrania lektorskie można wykorzystywać na różne sposoby, w dzisiejszym wpisie postaramy się przedstawić jak najlepiej wykorzystać nagrania z banku głosów. 

W jakim celu i gdzie wykorzystujemy nagrania lektorów?

Nagrania lektorów można wykorzystywać na wiele sposobów. Najczęściej chyba możemy je usłyszeć na co dzień w reklamach telewizyjnych oraz w radiu. Poza tymi oczywistymi miejscami, są również inne, gdzie głosy lektorskie również się przydają. Jednym z mniej oczywistych miejsc, gdzie możemy spotkać głos lektorów jest infolinia obsługi klientów w różnych firmach. Dzwoniąc do firm, nie tylko tych dużych możemy usłyszeć sympatyczny głos, który wita i kierują nas do różnych działów. W tym przypadku przyjazny głos lektora może spowodować, to że klient nie będzie chciał się od razu rozłączać z daną firmą. 

Na co dzień głos lektora spotkamy również w komunikacji miejskiej, gdzie kolejne przystanki zapowiada właśnie profesjonalny lektor. Oprócz komunikacji głos lektorów spotkamy na dworcach, w samolotach czy nawet w windzie. 

Obecnie coraz bardziej popularne stają się czytane książki czyli audiobooki. Tutaj również odpowiedni głos lektora może sprawić cuda. Dobrze nagrany audiobook może uatrakcyjnić książkę i sprawić, że jej sprzedaż zwiększy się jeszcze bardziej. 

Nagrań lektorów możemy również użyć w codziennych czynnościach. Może to być świetne urozmaicenie ważnej prezentacji w pracy czy szkole. 

Profesjonalne nagrania lektorskie – gdzie warto ich szukać ?

Jeśli zdecydujemy się na nagranie lektorskie, pozostaje pytanie gdzie powinniśmy się udać, aby znaleźć najlepsze nagrania lektorskie. Tutaj z pomocą przychodzi nam bank głosów. Dzięki tego typu usłudze, możesz w jednym miejscu posłuchać i porównać wiele głosów, zarówno męskich jak i żeńskich. 

Jeśli wiemy już dokładnie co chcemy aby lektor nagrał, możemy od razu przesłać tekst, dzięki temu dostaniemy od razu wycenę całego nagrania. 

Jeśli interesuje cię bardziej rozbudowane nagranie, w którym chciałbyś dodać podkład muzyczny, warto wybrać bank głosów, który umożliwia również udźwiękowienie reklam. 

MusicRecords – nagrania lektorskie na najwyższym poziomie

Wybierając bank głosów MusicRecords masz pewność, że Twoje nagrania zostanie zrealizowane w profesjonalnym studiu nagraniowym, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz przy udziale ludzi, dla których muzyka i nagrania to coś więcej niż praca. W naszym banku głosów znajdziesz wiele ciekawych barw oraz osobowości, z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

aktualności